Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy

Фентъзи и Фантастика
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Мечът на Истината

Go down 
+3
Ayradyss
Silverthorn
Altassar
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeНед Ное 18, 2007 7:04 pm

Terry Goodkind Official Website

Поредицата е една от малкото, завладяла ме докрай. Smile Гудкайнд е добър писател с много добре развити свят и персонажи. Smile Трябва да я пробвате книжката. Smile
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeНед Ное 18, 2007 11:26 pm

Първото правило на магьосника е направо класика в жанра. Следващите книги са не по-малко увлекателни, но може би след "Уязвимата империя" взеха да ми се размиват. "Колоните на сътворението" например изобщо не ме грабна, а нататък даже не знам дали какво и кога е излизало...

Обаче Ричард Рал и Морещиците разбиват. "Стомана срешу стомана, за да бъде той магия срещу магия!"
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeПон Ное 19, 2007 11:37 pm

Аз съм чела само Първото правило (поради технически причини Smile никой познат нямаше "Камъкът на сълзите" и чак след няколко месеца успях да си намеря двете втори части в една забутана антикварна книжарница) и...страшна е просто Smile Има супер много различни неща, изповедници, дракони, които си броят мухите и граници и...абе супер яко е. Сега като си дочета започнатата книжка ще продължа с нея Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
dream_dragon
Селяк
dream_dragon


Male
Брой мнения : 13
Registration date : 20.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeВто Ное 20, 2007 12:57 am

Ами имам само "Първото правило на магьосника" и тия дни ще почна да я чета. Като погледнах няколко от другите му книги, като заглавия и представяния ме впечетлиха доста.
Върнете се в началото Go down
Johny
Селяк
Johny


Male
Брой мнения : 10
Местоположение : In your mind
Registration date : 20.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeВто Ное 20, 2007 4:52 pm

Това ми е любимата поредица! В момента съм стигнал до "Клоните на сътворението". Това което ми направи впечатление, от постовете до сега, е, че се хващате главно за сетинга на света. Всичките приказни неща с разни сили и специфични особености. Това си е ОК, нали за това е фентъзи. Но няма как да продължава да ви е интересно, защото в последващите книги се залага по-малко на магията и повече на обществена психология на масите (и на индивидите, но в последните книги, които четох беше главно за масите). Разглеждат се постъпките на героите на Гудкайнд поставени в ралични ситуации, както и обществото, колкото далечно, толкова и близко до нашето. Не налагам на никого това свое мнение. Всеки си има причина да чете дадена книга Smile
Върнете се в началото Go down
Mahasamatman
Просто момче
Mahasamatman


Male
Брой мнения : 7
Registration date : 20.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeВто Ное 20, 2007 5:50 pm

Доста често обаче туй 'не налагам мойто мнение' ала бала, подсъзнателно означава обратнот Wink , иначе за Гудкайнд съм доста сългласен, че е е много голям, и че има определено доста повече неща да се замислиш отколкото в другите фентъзите, въпреки , че малко си повтаря мотивите и символиките, все пак всяка нова ситуация определено е много добре изпипана, дори в някои случаи - като 7-та книга - да не е кой-знае колко интересна сама по себе си.
Върнете се в началото Go down
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeВто Ное 20, 2007 6:17 pm

Попринцип съм я изчел цялата до тук, като за повтаряемостта му в някои моменти наистина мога да кажа, че е понякога дразнеща, но няма начин. Smile

Основното при мен беше, че прочетох първо Фантома, тотално ме грабна и се наложи да взема от "Човекът Библиотека" всички останали. Кофтито е че омръзва... сега ако тръгнеме да задълбаваме в самата книга, сюжета, персонажите, и обществено емоционалните проблеми на отделни индивиди или на масите като цяло, то няма да ни стигнат нито времето, нито силите с които разполагаме.

Едно е сигурно - Гудкайнд е интересен и завладяващ, но това негово непрестанно натякване колко е велик всъщност Ричард, в някои моменти е банално.

Ще чакаме последната книга от поредицата - няма спор. Ще има и още странични историй около Sword Of Truth.
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСъб Яну 19, 2008 8:14 pm

Онзи ден изчетох Призраци... и май съм пропуснал Лавинен огън, въпреки че мосю Гудкайнд най-добронамерено ми попълни празнините. Книжката е страшно философска, действието определено остава на заден план, почти до самия край. Все пак я четох на нокти и я приключих в три сутринта, след като косвено изпратих фъстъчко да си ляга... т.е. въобще не й обърнах внимание като ми писа Smile
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 12:13 am

Пича има навика да се повтаря, но поредичката е много добра. Леко омръзваща, но много добра. Опредлено мисълта, че ще попривърши ме подтиска, но пък идеята, че това всъщност няма да стане, ме радва изключително много. Дет се вика, тоя знае кво прави, ама не баш. Very Happy

Фром Дъ Офишъл Сайт Форум:
"the Sword of Truth series is a prologue to what comes next..."
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 3:00 pm

Такам..........значи аз нищо не мога да кажа по въпроса! Таз ваканция успях само "правилото" да го прочета (с което съм мн съгласна,това за хората де - дори се оказва,че го прилагам често,без да знам,че съм магьосничка Laughing ) ,а за другите нямаше време,че тя и сис беше захванала втората и........остава за другия път!
Но съм съгласна с Алтавия - тоя Ричард за мн велик го взимат! И на моменти ми е една такава офсъ!!! Не че не съм на негова страна.....,но един от любимите ми моменти е като морещицата си гайкаше с него bounce Basketball jocolor. А че има и скрити послания и истини - не мога да го отрека!
И последно,но не на последно място - най голям фен е магьосника!!! Определено, поне за сега, ми е любимец 13.
Върнете се в началото Go down
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 7:05 pm

Зедикус Зорандер е изтрещелника да... Ти ще видиш в последните две книги, като почва да се разпада магията, заради хармониите и лавинния огън, колко затъпева човека. Измисля некви теории за некви профетически червеи, разяждащи магията... абе лудницата.

Въпреки, че Конфесорът скоро требе да го преведът от ИК Прозорец. Smile
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 11:25 am

Профетически червеи разяждащи магията........само едно мога да кажа - ОМГ и да чакам да стигна до последната книжка да видя за какво иде реч! Shocked
А я ти кажи кой е тоя убавец на аватара ти? cyclops
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 11:18 pm

Хаха, сис, падаш ли си по него? Smile

Така за книжката...прочетох вече двете части на "Камъкът на сълзите" и сега съм на "Кръвта на братството".
Защо четеме фентъзита ли? Еми то във всеки роман става въпрос за чувствата и емоциите на героите (и на масите, ах, тези маси...), но това, че са поставени в по-друга среда е това, което ни кара да четем именно тях. Това, че става въпрос за психология и т.н....ами не мисля, че някой би спрял да чете тази поредица, ако се обръща повече внимание на психологията. Да не говорим, че ако нея я няма...кво ше остане? Само необмислени действия? Без да знаем защо се случва така? То това му е интересното, как работи психиката на човека при обстоятелства, които не се срещат баш всеки ден в живота ни.
Не съм прочела всичко излезнало до сега и не знам за повтаряемостта на мотивите, но пък тфа за колко велик е Ричард...някъде направо си го изкарват глупавичък, пък и той сам не знае как понякога решава да постъпи по даден начин. Просто така го усеща. И как няма да е велик като от 3000 години насам не е имало такъв като него? И ше попитате "защо сичкото хубаво и сичките способности само на него?". Ми щото, ако не беше той, някой друг щеше да ги има...но нали историята трябва да проследи главния. Във всички фентъзита е така. А е яко как мрази магията...другите сички си я обичат, но за него е бреме.

Книжката е супер култова и само някой да каже нещо лошо за нея >) Особено, ако не е чел цялата или нещо такова. Ще си има работа с мен Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeПет Яну 25, 2008 1:13 am

Мишенце..........сега съм на много водка с ред бул и...........а бе утре ще ти отговоря обстойно!А иначе............мисля,че тива е мойто време за писане........докато съм на градус де......такива идеи ми идват,че......супер са,ама не си ги спомням на следващия ден tongue,а и сега съм скапана от работа,иначе в скоро време смятам да се напия така,че да почна да пиша най накрая,а и така няма да съм толкова критична към себе си и на следващия ден като го прочета,ще ми е по-интересно Laughing. айде сега мисля да си лягам,че изобщо незнам за кфо иде реч!Целуфчици..........:*
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeПет Яну 25, 2008 11:35 am

Altassar написа:
Фром Дъ Офишъл Сайт Форум:
"the Sword of Truth series is a prologue to what comes next..."

Не знам какво да кажа за това обаче...от една страна много, наистина много се радвам, че ще има още, защото много се сдухвам като прочета нещо до край и знам, че никога повече няма да го има това очакване да излезе нещо и....никога повече нищо няма да е същото. Обаче от друга страна е хубаво нещата да свършват, а не да се точат с толкова години...и накрая кво? Да стане като с Робърт Джордан ли? Sad
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСъб Яну 26, 2008 12:19 am

Melissandre написа:
А я ти кажи кой е тоя убавец на аватара ти? cyclops

Немам никаква представа! Very Happy

Гондолинец некакъф мейби...
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeНед Яну 27, 2008 1:35 pm

Мхъ! Благодаря за изчерпателния отговор все пак!!!Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeНед Яну 27, 2008 2:34 pm

Е,споко,мишенце!!!То винаги ще има толкова мн книжки които няма да си прочела и ще откриваш непрекъснато нови и нови!!!Така че по-добре да свършват,за да има още и още Laughing !
А за това по-нагоре дето съм го писала.....ми нямам си и на идея какво съм искала да ти кажа - не си спомням! Suspect Но може по-късно да ме осени някоя мъдра мисъл .... де да знаеш,на всеки се случва....Razz
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeНед Яну 27, 2008 9:01 pm

За въпроса за кой е на аватара, сис Smile Поне мисля, че затова благодариш за отговора Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeПон Яну 28, 2008 1:15 pm

Не , моме Калино, не за това! На стр 1. наи-накрая беше писала некфи неща и аз мн исках да ти отговоря нещо,ама..........не си го спомням Laughing
Върнете се в началото Go down
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 8:46 pm

Следващата книга вече е факТ. Confessor, (предполагам ще я преведат Изповедник), е пусната на пазара на 13. октомври миналата гадина. Днес я мернах в местната английска книжарница и ме сърби портфейла. Ето и кратко резюменценце:



Confessor
National on-sale date for Confessor is November 13, 2007
*Please note: on-sale dates are subject to change


For all of my readers, here is a preview of what is to come.

Descending into darkness, about to be overwhelmed by evil, those people still free are powerless to stop the coming dawn of a savage new world, while Richard faces the guilt of knowing that he must let it happen. Alone, he must bear the weight of a sin he dare not confess to the one person he loves…and has lost.

Join Richard and Kahlan in the concluding novel of one of the most remarkable and memorable journeys ever written. It started with one rule, and will end with the rule of all rules, the rule unwritten, the rule unspoken since the dawn of history.

When next the sun rises, the world will be forever changed.


ЪпдейТЪ: Свалих си я от Мулето, тия дни ще я четна...
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Altassar
Stormbringer
Altassar


Male
Брой мнения : 153
Местоположение : Kофите
Принадлежност : Damner
Registration date : 16.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 1:56 am

Язе па че си го чекам на бугарски!
Върнете се в началото Go down
https://fancy.bulgarianforum.net
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 3:02 pm

Ама тука има противоречие!!!

Начи "Камъкът на сълзите", част 2 (стр.251), Ричард към Грач:

"-Предавам се. Какво яде?
Грач покри очи с лапи и погледна тайничко изпод тях.
-Енот? Хванал си енот?
Грач кимна, ухили се зъбато, след което се изпъчи и се удари в гърдите."

"Кръвта на братството", стр.217:

"Грач изръмжа, закри очите си с лапи и надникна изпод тях - неговият начин да изобрази сбърз."

Не убивайте еноти!!!

ПС. И аз мисля да си я изчакам на български. Пък и до тогава имам още толкова да чета..
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСъб Фев 09, 2008 2:27 am

Не забравяй, че когато Грач набива еноти, той още не е виждал сбързове. Една мимика може да бъде доразвита или променена, когато обстоятелствата го наложат. Първата е нещо, което е развил самичък, втората е инстинкт...

А като четете "Изповеденик", можете спокойно да прескочите 19-та глава. Прелат Анналина винаги ми е лазела по нервите, но тоя път просто надминава себе си...
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitimeСъб Фев 09, 2008 3:13 pm

Може следващия път като казваш нещо такова да слагаш по едно spoiler, щото някои все още мислят прелат Аналина за мъртва...
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Sponsored content





Мечът на Истината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мечът на Истината   Мечът на Истината Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Мечът на Истината
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fantasy :: Книги :: Фентъзи Поредеци-
Идете на: