Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy

Фентъзи и Фантастика
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Harry Potter, The Boy Who Scored :)

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeСъб Ное 17, 2007 1:44 am

Защо е първата поредица, която включвам ли? Ами защото относно нея са и най-противоречивите мнения. Ама наистина. Някои казват веднага (заради предразсъдъци или защото не са добре информирани, а всички само за магьосника Хари говорят), че книгата е тъпа, че нищо не струва, че е детска, недообмислена и какво ли още не. Верно, малко пък е извратеничко и да чакаш 24 часа на опашка, за да се добараш до новата книжка. (Не че аз не съм си ги взимала на същия ден де Very Happy ) И защо е тази истерия ли? Ами един човек ми обърна внимание на едно от нещата, което те влече всъщност в поредицата. Това, което със сигурност всеки от нас желае да му се случи. Да дойде някой и да ти каже: "Абе, брато, ти си специален. Ти си различен."
Е, света на Роулинг е интересен. Защото е магически Wink На мен историята ми харесва. Сега до няколко дни ще прочета и последната книжка и ще "мога да се изходя по-компетентно по въпроса" за това как завършва книгата. Спок, няма да спойлвам, но ще кажа две-три думи.


Последната промяна е направена от Ayradyss на Пет Яну 16, 2009 12:29 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeСъб Ное 17, 2007 4:26 pm

What a Face Eто ме и мен Smile верно ли си я прочела почти? хммммммм аз се чудя дали да не си я купя на немски, ама май ще си я взема от вкъщи, че ако сега отида до някоя книжарница ще си купя "Elfenlicht" разбира се!A aкo на някой не му харесва хп-то Very Happy нищо не разбира и се мисли за много.....по над нещата или .....a бe не ми се обяснява просто ей така, друго е да му го кажеш в очите ^^
Върнете се в началото Go down
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeСъб Ное 17, 2007 7:24 pm

'ари Потьор (французите направо ме убиват с това произношение)... Тая поредица винаги ме е оставяла със смесени чувства. От една страна винаги четях книгите на един дъх, да не говорим, че някои от обратите бяха наистина впечатляващи. От друга, гус-жа авторката май е забравила какви точно мисли се въртят из главата на един 14-15-16-17 годишен младеж и понякога реакциите на героите изглеждат доста... лишени от емоции. А някой ще ми обясни ли защо събития уж засягащи целия свят се случват в продължение на две поколения само в Англия? Останалите толкоз ли не ги е еня Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
dream_dragon
Селяк
dream_dragon


Male
Брой мнения : 13
Registration date : 20.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeВто Ное 20, 2007 1:16 am

Като цяло всичко е невероятно и грабващо, но като всяка магия и тази на поредицата "Хари Потър" почна да се изхабява. В началото беше просто оригинално и завладяващо да се пренесеш в магическия свят, но после героите почнаха да дегредират и на един момент, не знам защо ( може би заради сложините взаимотношения) почна ад заприличва цялата работа на поредната боза с подправки на латино сериал.
Съжелявам, че го казвам, но поредицата стана твърде дълга, а авторката не е способна добре да пресъздаде чувствата и правилните реакции на героите си.
Върнете се в началото Go down
Queen of the damned
Селяк
Queen of the damned


Female
Брой мнения : 3
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeСря Ное 21, 2007 1:14 am

Да,наистина има моменти,в които държанието и реакциите на героите са малко неестествени,но въпреки това поредицата си я бива.При това доста.Единственото,което ме дразни,е Хари
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeПет Дек 07, 2007 11:50 am

Обичам тази жена!!!
Ако на някой не му се чете книгата, но все пак иска да знае кво става може да ми прати едно ЛС.
Искам да добавя, че....ами това са 760 страници, но между тях няма нито една излишна. Както знаете те не се връщат в Хогуортс и...действието се развива адски бързо още от самото начало и е...много яко.

/офф

Това е татиииии^^

Harry Potter, The Boy Who Scored :) PB301669

А това е мама Smile :

Harry Potter, The Boy Who Scored :) PB301671
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitimeВто Яну 15, 2008 5:45 pm

Прочетох и последната книжка.............но още не съм сигурна какво точно ми е мнението за нея........но свършва доста .......хм..........тъпичко,но нали и трябва все пак некъф край - ниможе да пише още 100 книги все пак...... Но си има и хубавите моменти и малко (или повече) сеч Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Harry Potter, The Boy Who Scored :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter, The Boy Who Scored :)   Harry Potter, The Boy Who Scored :) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Harry Potter, The Boy Who Scored :)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fantasy :: Книги :: Фентъзи Поредеци-
Идете на: