Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy

Фентъзи и Фантастика
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 WarCraft

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeЧет Дек 06, 2007 6:08 pm

Мисля,че в момента това са 7 книжки,като първите 6 са в поредица от по 3.Тука бих изброила как се казват,но ги имам на немски,така че едва ли ще са точни заглавията но горе долу така изгеждат нещата-
1. Денят на дракона
2. Лордът на клана
3. Последният пазител
4. Изворът на вечността
5. Душата на демона
6. Пробуждането и (седмата сега ще погледна как се казва,щото да си призная нея още не съм я прочела Wink )
7. Дяволският кръг
Книжките са невероятни като фентъзи,а когато човек е запален и по WoW не може да се спре докато не ги прочете.В книжка 1. се разказва за създаването на света и закрилниците му - демек драконите и разбира се има една любовна историйка м/у елф и човек.Книжка 2.- разказва живота на Thrall (орк).3.книжка - кой е Mediv (един магьосник,последният от най-великите и в същото време не точно този за когото го мислим Smile )В 4,5 и 6 а ми битки за защитаването на Azeroth от инвазията на горящите легиони и се разбира какво става с любовната история от книжка 2 и има една нова Very Happy!
Препоръчвам тази поредица горещо на всички,дори и на тези,които не са фенове на WoW lol!
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeЧет Дек 06, 2007 7:21 pm

Ами...аз още не съм ги прочела^^, макар че имам първите 2. Почнах да чета първата, ама после почнах нещо друго, иначе май ми харесва... Smile Много са симпатични, едни мънички такива... Embarassed

Иначе втората на български я превеждат "Повелителят на клановете".
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 3:04 pm

Е кво става бре хора??? Никой друг ли не ги е чел??? Question Question Question confused confused confused Я моля ви се - не се излагайте и бързо си признайте!!! Ако не захващайте се да четете - те на български са толкова малки - то то то....като семки да ги четеш tongue
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 11:26 pm

Обещавам, че след "Кръвта" се захващам или с "Елфите" или с тия Smile Аз даже бях почнала да чета първата и си я спомням много добре Wink
Бтв, втората на български е "Повелителят на клановете".
Не знаех, че семките се четат... Razz Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeПет Яну 25, 2008 12:58 am

Е то това за четенето на семките идва от тая история - ...Егин млад старец седеше в близката далечина на един дървен камък с потник с дълги ръкави, четеше семки и люпеше вестник..............и не си го спомням нататък........Razz
Върнете се в началото Go down
dream_dragon
Селяк
dream_dragon


Male
Брой мнения : 13
Registration date : 20.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeСъб Мар 01, 2008 7:34 pm

Найстина хубави книжки, но бързо ми омръзнаха понеже почти на всичките автора е един и същ.
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 1:51 pm

Това, че автора е един и същ не е проблем (или поне за мен не е ). Въпроса е защо са различни??? На втората и третата де. Иначе Кнаак става Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeВто Мар 11, 2008 4:13 pm

И на мене ми беше мн странно защо втората и трета са различни,но така е по-добре.Историята продължава,но гледана от очите на другите.А и така разбираш много за орките и даже ти стават симпатични и можеш да ги оправдаеш за доста неща!И дори по някое жреме наистина се разплаках заради Трал.Мн е готин тоя маймун.И ся като дигнеме още 2 лвл на новия сървър и ще караме Джони да събере група и да ни водят в "Die Zerschmetterten Hallen" - назад във времето и да освободим Трал,който стои затворен в една крепост и да избягаме с него!!!Якооооооо!
А следващата трета книжка също няма нищо общо с първите две,но и тя е мн яка и съвсем мистериозна.
А от 4 до 6 са си свързани съвсем - все едно е една в три тома!
Е ми чети и се кефи и дигай още 17 лвл и да те водим в новия свят Wink
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 8:55 pm

Добре, вече съм на "Повелителят" и за сега ми харесва Smile Доста е странно жена (Кристи Голдън ли кфа беше не знам) да пише за орки... ама е интересно. Аз щях да се разплача като убиха в начлото вожда с жена му и сина му Sad
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeСря Май 07, 2008 11:01 am

Така, прочетох я. Много ми харесва книжката за Трал, той е много голям Smile Вече съм на "Последният пазител" и е доста странно как се развива действието. Некфи ретроспекции, некфи неща...ама Медив е яко копеле, всички се интересуват от него Smile Тука е много гоино:

Medivh Speaks to Thrall in a Dream

Medivh, The Prophet's Warning to Lordaeron

Историята по принцип е невероятна, а от музиката настръхвам:

Night Elf Wisp Army Saves the World Tree
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeВто Юни 24, 2008 1:57 pm

Оооо да - тая последната и на мене ми е май любима! Знаеш ли кой е елфът? - Моят любимец Малфюриън Стормрейдж! Ти като почнеш следващата книжка и на тебе ще ти стане фаворит - в това съм някак си сигурна Wink А пък лошият чичко е Архимонд - тоя дето в друго филмче разрушава Даларан (градът на магьосниците).....

Иначе аз прочетох и седмата книжка "Дяволският кръг" и до средата е някак си скучновата, ама после става по-добре. Общо взето с две приказки става въпрос за това как Джейн Праудмуур и Трал се стараят да опазят мира м/у хора и орки и как зад всички проблеми стоят демоните и такива ми ти работи. Не е зле книжката ама следващата била по-хубава, ще я видиме и нея.....
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeСря Юни 25, 2008 3:44 pm

Хах, разбира се, че знам, че е Малфюриън Smile Обаче не знам...май си падам по лошите батковци, защото Илидан е....мммммммдааааааааа Smile

А следващата, осмата книжка как се казва?
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitimeВто Юли 01, 2008 5:41 pm

Ами 8-та е " Възкачване на хордата " или нещо от тоя род и ще взема да я хвана да я прочета ся за ден-два.
А иначе.........да не мислиш,че аз на Илидън ще му простя като го срещна Wink Даже гледах Геша как го биха в една инстанция, ама понеже беше точно преди мача германия - испания, та всички бяха нещо изнервени и се отказаха след като ги уби по 2-3 пъти Very Happy та там като се превърне в демон той - става голям и зелен,ама толкова голям,че дори елфите му стигат до глезена Very Happy
И 9-тата книга,която мисля,че е последна (до момента де Very Happy ) се казва - "В потока на тъмнината" ( или поне един от вариантите за превод на бг.)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





WarCraft Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WarCraft   WarCraft Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
WarCraft
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fantasy :: Книги :: Фентъзи Поредеци-
Идете на: