Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy

Фентъзи и Фантастика
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Монолог

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Монолог   Монолог Icon_minitimeВто Яну 22, 2008 1:59 am

С бавни, тихи стъпки вървя по коридорите на киното. Червеният плюш заглушава дори лекото проскърцване на кожените ми обувки. Излизам. Моето колело е едно от последните, заключени на отсрещния тротоар. Студеният януарски въздух се вмъква под яката на якето ми и се впива в кожата ми. Реката разкъсва лунното отражение и тихи плисъци се носят във въздуха.

Поглеждам към Пер. Филмът му е повлиял също толкова много, колкото и на мен. Гледахме "Eastern Promises". За руската мафия в Лондон. Все още не мога да си обясня какво е посланието му. За силата на бащината любов? За стремежа към справедливост? За целеустремеността? За целите, средствата, постиженията и тяхната цена? Толкова ли съм заситен с холивудски лигавщини, че един филм за една напълно реална и възможна ситуация може така да ме потресе?

Сбогуваме се с тихи думи. Улиците отново са пусти, но този път тишината е различна. Не е доволно уморена, както след голямо излизане в събота вечер. Нито пък спотаена като пред буря, чакаща най-малък повод да се развихри. Лежи като покров над града, мастилена завеса, без движение, без промяна, вечна и задушаваща. Полепва по костите и човек дори не осъзнава, че е там.

Камбанарията на катедралата прозвънява три пъти в нощта. Три четвърти от единайсетия час. Спиците на колелото ми потракват ритмичнио докато го бутам нагоре по склона. Не бързам да се прибирам. Не искам да бързам заникъде. Там ще е същата тишина. Стигам до върха на хълма и се качвам на седлото. Бавно се спускам по полегатия наклон, оставяйки инерцията да си свърши работата. Спирам и отпускам крак на земята.

Гробищата. Ред след ред келтски кръстове, малтийски кръстове, правоъгълни надгробни камъни, гръцки кръстове, паметници, плочи. Знаели ли са тези, които са ги поръчали, за различните символи, увенчаващи последния сън на близките им? А какво мислят самите спящи по въпроса? Местата им за покой не ме смущават с близостта си. А смущавам ли ги аз, с хрущящите си стъпки по ситния чакъл?

Спомням си за дядо си. Покойният, когото никога не съм познавал. Слушал съм безброй разкази за него, а единственото, което помня, е лъчезарно лице, надвесено над люлката ми. Вчера празнувахме рождения ден на Албена. Тя, приятелят й и моя милост. И дядо Васил. Убеден съм, че беше там. Сипах му вино. От това на дядо ми Владо. Мисля, че се зарадва.

Пред мен се извисява бор. Може и ела да е. Черните клони се открояват на фона на черното небе. Кое черно е по-черно? Кой мрак е по-малко мрачен? Тъмнината се сгъстява. Поглеждам наляво и забелязвам кандила пред доста от гробовете. Кога смъртта се оказа единствената светлина в мрака? Друга светлина подразва крайчеца на окото ми. Поглеждам надясно. Голите клони на дърветата раздират огряното от светлините на града облачно небе. Големи свине сме това хората, и небосклона оцапахме.

Наближавам общежитието си. Нов наклон, този път по-стръмен. Движа се без да мърдам. И то все по-бързо. Спирачките ме заковават на сантиметър от стената. А нощта продължава да застила земята...
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitimeСря Яну 23, 2008 2:37 pm

Ти в сериозен транс си бил изпаднал!!! Радвам се,че пак си писал! Хубаво е! Кара те да се замислиш, за какво точно незнам, но се замисляш!И как може да ходиш посред нощ сам на гробища???

П.С. Как може да не различаваш ела от бор??? confused Razz
Върнете се в началото Go down
Silverthorn
Виконт
Silverthorn


Male
Брой мнения : 124
Age : 39
Местоположение : Виена, Австрия
Принадлежност : Мой си
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 12:01 am

Гробищата са в средата на града. Като се прибирам от студентския клуб, пътят ми минава през тях. А и какво като е през нощта. То още по-студено, милите да не са луди да излязат да си говорим по това време.

П.С. Беше тъмно. И далечно. И черно.
Върнете се в началото Go down
http://bioramblings.blogspot.com
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 11:19 am

Верно ли са по средата на града? Това направо си е....... как да кажа - направо Чудно Wink! И не приемам такива оправдания - тъмно било и далече, пък и черно отгоре на всичко No What a Face
Върнете се в началото Go down
Ayradyss
Bean sídhe
Ayradyss


Female
Брой мнения : 209
Age : 34
Местоположение : Worms city
Принадлежност : Priest
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 10:53 pm

Без думи.
И аз се замислям така. Хари, ти мислиш ли си за дядо Пеньо и дядо Ваньо? Липсват ми Sad
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/ayradyss
Melissandre
Amyrlin
Melissandre


Female
Брой мнения : 148
Age : 40
Registration date : 17.11.2007

Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitimeЧет Яну 24, 2008 11:50 pm

Хм....сещам се за тях в много странни моменти и все необичайни (сега обаче не мога да ти дам конкретен пример ) и ми се случва да ги сънувам и.............confused.Странно е и обаркано.......
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Монолог Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Монолог   Монолог Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Монолог
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fantasy :: Обща :: Общи Приказки-
Идете на: